pondělí 21. ledna 2013

Karle, makej dál!

Česká republika má před sebou druhé kolo prezidentské volby. V prvním vyhrál těsně Zeman před Schwarzenbergem. Byl jsem velmi rád, že Karel postoupil a i jsem to samozřejmě oslavil. Je to obrovský úspěch; jeho kampaň před prvním kolem měla dramatickou akceleraci a před všemi ze štábu smekám. Není ale vyhráno a jedeme dál

Teď už jde ale do tuhého. Miloš Zeman je silný protikandidát. Jemu lze vytknout spousta věcí. Stačí se podívat na dokument Vládneme, nerušit, který popisuje, co se dělo v ČR v době opoziční smlouvy. Co všechno smlouva obsahovala, způsobila a co, koho a jak ovlivňovala. To je pro mě jeden z hlavních argumentů, proč nechci, aby tento člověk dál ovládal či jen reprezentoval Českou republiku. (Ponechávám nyní stranou jeho vystupování, jeho bonmoty, urážky apod.) Jak ubohé mi přijdou obě hesla, kterými obohatil své billboardy a bannery: Stop vládě a Stop Kalouskovi na Hradě. Co to sakra je??? Opět - stejně jako sociální demokracie - jakékoliv volby, které přímo nemají nic společného s vládou, volby s vládou hned spojují. Je to cílení na nízké pudy, přesně jak píše Lukáš Sedláček. Chcete snad, aby na Hradě vládl Zeman a negativismus, útoky a naprosto nechutné útoky, jaké provádí celá Klausovic rodina, a ve kterých by jistě Zeman pokračoval? To chcete?

Miloš Zeman pro mě není důvěryhodný kandidát díky tomu, kým se obklopoval, kým se obklopuje a kdo (?) financuje jeho kampaň. V tom mám jasno.

A už jsou tu samozřejmě útoky na Karla Schwarzenberga. A teď bych mohl ocitovat seznam strašlivých špatností, krádeží, podvodů, podpisů pod zákony, které plivají občané na Karla. A volební kampaň Zemana včele. Zeman od začátku vede negativní kampaň. Žádnou jinou ani nechtěl vést. Na voliče asi tento negativismus funguje.

Odmítám to. Odmítám to stejně jako to, že se argumentuje, jak je špatné, že současná vláda zvyšuje daně. Odmítám to, že se v naší zemi žije hůře než za komunismu, nebo snad za vlád sociální demokracie. Odmítám pavlačovo-hospodské žvásty a nářky, že všichni politici jen kradou, že je draho, že aktivní účast ve volbách stejně nic nezmění, že politici nedbají na obyčejné lidi. Uvědomme si jeden fakt: v naší zemi se nám daří velmi dobře! A z podstaty věci se nám v ní nikdy v minulosti nežilo lépe než nyní. Kdo tvrdí opak, ať jde do supermarketů a sleduje fronty u pokladen a přetékající vozíky se zbožím...

Myslíte si skutečně, že lidé v této zemi nemají peníze? Myslíte si skutečně, že zvýšení daní (zvyšování daní mi pochopitelně vadí, ale v současné situaci není jiné řešení) omezí fronty a plné košíky? Určitě nikoliv. Dál budou plné krámy. Mimochodem se podívejte na tato čísla, která uveřejnil ČSÚ. Hlavně porovnejte zdražení mezi prosincem 2012 a lednem 2013, kdy došlo k tolik kritizovanému zvýšení DPH. Jedná se zvýšení v haléřích, nebo maximálně v jednotkách korun. Až zase někdo bude nadávat, jak brutálně se zdražily potraviny díky zvednutí sazby DPH... Neohýbejme čísla.

Ve společnosti převažuje touha po změně. Tak: teď k tomu máte příležitost! Ano, kdyby do druhého kola postoupil Franz s Fischerovou, byla by to volba změny trochu hlubší. Nicméně každý se selským rozumem, pokud by se chtěl zachovat tak, aby podpořil změnu, musí zákonitě volit Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman nám už svoje politiku předvedl... Miloš Zeman není změna! Předvedl nám i své chování, předvedl nám i své názory.

Teď je řada na Karlu Schwarzenbergovi. Je na čase, aby se do vrcholné politiky posunul na Hrad člověk, který nekandidoval na žádnou z předchozích funkcí kvůli svému osobnímu obohacení. Karel Schwarzenberg nejde do politiky vydělávat. Karel Schwarzenberg se hlásí do své další služby. Do služby českému národu. Chce dál pracovat pro občany ČR. Chce navázat na tradici, názory a hodnoty Václava Havla a na tradice svého rodu. Pro to všechno je pro mne skvělým kandidátem na prezidenta. Na tatíčka prezidenta. Hrad opět potřebuje státníka a poctivého hospodáře. Tím Karel je.

Že je Karel starý? Karel je možná staršího data narození, ale duchem, duchem je to přátelé mladík! A to je podstatné. Dobře oslovuje a působí na mladé občany. A to je podstatné! O mladé generace jde především.

Odzbrojuje mě jeho humor, archaismy, které používá (šatlava), jeho obecně dobrá nálada, pozitivismus. Ostatně tak působil například na superdebatě ČT, které jsem se zúčastnil.

Je podstatně důležité, abyste si vy, kteří stále zvažujete svůj hlas dát Miloši Zemanovi, přečetli příspěvek například Prof. PhDr. Vladimíra Justa, CSc., nebo vyjádření k volbě prezidenta od Prof. PhDr. Tomáše Halíka, Th.D. pro Christnet.cz.

Až půjdete v pátek a v sobotu volit, přemýšlejte a volte dobrou náladu, spravedlnost, zkušenosti, mezinárodní uznání a životní zkušenost.


Sledujte na twitteru stream těch, co volí Karla | Volím Karla | Všechny příspěvky o Karlovi |

0 Vašich komentářů:

Okomentovat