úterý 4. února 2014

Všechny pražské sakrálky do roka a do dne? Challenge accepted!

Kostely a obecně svatostánky mě vždycky přitahovaly. Ač jsem pokřtěn, avšak nevěřící, vždycky strašně rád kostel navštěvuju. Na těch stavbách mě něco fascinuje a láká. Možná architektura, možná vnitřní klid, možná tajemno. Možná koktejl všeho dohromady

Kamkoliv už po Evropě cestuju, kostely nikdy nevynechávám. Občas s Pavlem tomu cestování říkáme tour de sakrálky. Když jsem dával seznam předsevzetí dohromady, napadla mě zdánlivě bláznivá věc: navštívit všechny sakrální stavby v Praze (14. bod). Netušil jsem, co jsem na sebe ušil za bič, ale už teď mě ten nápad rajcuje. O to možná víc, že jsem v lednu nestihl navštívit ani jednu a mám na to už jen necelých jedenáct měsíců. Včera jsem začal a zjistil jsem, že to logisticky a časově sranda nebude... Ale jdu do toho.

Nebudu zastírat, že částečně mě ten nápad baví i díky foursquare, budu sbírat body a lépe se mi technologicky nápad bude plnit. A pomohl mi i následující seznam kostelů z wikipedie, který čerpá z knihy Umělecké památky Prahy I.–IV. pana Vlčka a kolektivu.

Kostelů je v podle tohoto seznamu celkem 135. Do konce roku už mám jen 330 dní. Uvidíme jestli mi ten čas příjde natolik pohodlný, jak se mi to jeví nyní. Postupně budu seznam updatovat a přeškrtávat ty kostely, které jsem již navštívil letos, nebo v minulosti. Takže naštěstí nezačínám od nuly. Tak hurá do toho.

Kostely v historické části města - update 2.3.:
Ostatní městské části:
Předsevzetí nejen na 2014 |

2 komentáře: