středa 10. března 2021

Rok na homeoffice

Disclaimer: pokud jste lékař, záchranář či sestra (bratr) a už rok potíte krev zachraňováním pacientů s covid19, berte tento malicherný text s malichernými problémy s rezervou. Pokud jste vyčerpaní frustrování či naštvaní, ani ho prosím radši nečtěte

Přesně před rokem cca dobou jsem odcházel z MSD kanclu, kde jsme se ten den v rámci nejbližšího týmu dohodli, že budeme pracovat z domova. HO naše firma umožňovala a podporovala vždy, ale v rámci kolaborace, podpoře kreativity jsme měli setkávání v kanceláři přirozeně rádi. Cestou jsem se stavil do OC Smíchov, kde jsem nakoupil flašku hruškovice a slivovice od Žufánka, abychom měli doma s ženou čím vypalovat červa (covid) a zůstali jsme zdraví.

Druhý den ráno jsem zapnul Maca a normálně jsem pracoval z domova, jako další desítky mých kolegů. Typ práce v MSD to naprosto bez jakýchkoliv problémů umožňuje. Ten týden jsem taky začal doma vyrábět roušky z kuchyňských papírových utěrek, abychom měli aspoň něco…

V té době byla práce na HO ze strany MSD vzhledem ke covid19 doporučená a odhadnul bych, že větší polovina toho hned aktivně využila. Později se to přirozeně překvalifikovalo na striktní doporučení atp s tím, jak se situace zhoršovala.

Žena nastoupila na homeoffice cca měsíc po mně. Byli jsme rádi, že už jsme bydleli v tady v Huhle; neumím si představit, jak bychom odbavovali ty confcally oba najednou v 1+kk v Malešicích, to by asi nešlo… Ufff.

Mně osobně se množství meetingu lehce zmenšilo, což mě překvapilo. Ne všichni to měli stejně. Spoustě lidem se to zhoršilo. Denní stand-upy jsme začali odbavovat online, méně kreativity, ale zafungovalo. to. V doručování projektů, releasů a plněním firemních IT cílů se s přechodem na HO nic nestalo. Pokračovali jsme. Business as usual.

Troufám si tvrdit, že introverti homeoffice přivítali. Jsem tak na hraně, spíš víc introvert než extrovert, takže jsem s tím problém neměl. V kontaktu s kolegy jsme prostě začali být online.

S kamarádama jsme si otevřeli hospodu U Dvou zlatých routerů a celkem pravidelně dáváme pivko takhle.

Zpětně, když to hodnotím po roce, tak vidím především pozitiva přechodu na HO v mém případě:

  1. Ušetřil jsem spoustu hodin dojížděním do práce. Hned jsem je investoval do pohybu. Loni jsem každý ráno před prací chodil na min hodinovou procházku. Za celej rok jsem nachodil 3540 km. Změnilo se to po narození syna, kdy už ráno čas nemám a musím na večer.
  2. Po jeho narození je práce z doma jednoznačně win-win pro nás všechny. Možnost pomoct, pohlídat, vyvenčit a hlavně s ním být je k nezaplacení
  3. Větší flexibilita toho, jak si uspořádat pracovní den.

I tak jsem tu a tam upadl do trudomyslnosti. Nicméně skvěle proti ní funguje čerstvej vzduch, pohyb venku a večerní pivko, dvě, tři.

0 Vašich komentářů:

Okomentovat