pátek 9. května 2008

Vymírající komunisté mi udělali snad největší radost

Na takřka konci letního semestru, skoro těsně před zápočtovým týdnem a zkouškovým obdobím, vám stručně naservíruju to, co mě potěšilo a co mě třebas i napotěšilo.

Zprávou tohoto týdne bezesporu byl headline deníku iDNES.cz. Ne že bych tento lehce pseudobulvární internetový deník četl pravidelně, ale titulek "Denně přicházíme o šestnáct komunistů – zjistil ústřední výbor" mě skutečně velmi navnadil a přiměl k přečtení článku. Na serveru Novinky.cz se zpráva objevila prakticky se stejným titulkem, později byl opraven na mírnější "Členům KSČM je v průměru 70 let, zjistila si strana". A přátelé, opravdu, fakt, že loňský rok každý den dle statistických údajů "zemřel" (v případě komunistů by se spíše hodilo slovo chcípnul) jeden komunista, volič a člen KSČM, to je prostě nádherná zpráva :-)! KSČM s nejširší a nejstarší členskou základnou, která čítá přes 77 tisíc členů tak pomalu vymírá, jelikož úbytek členů je vyšší (6 – 7 % ročně) než přírůstek (0,6 až 0,68 % ročně) a to je dobře :-). To je dobře. Chtělo by to ale více, rychlejší proces vymírání, pokud mohu poprosit.

Takže v lékárnách léky na předpis pouze komunistickým nestraníkům. Straníkům podávat léky bez předpisu pokud možno ty nejdražší, případně ještě lépe léky prošlé :-).

Co mě naopak pobudilo (nebo spíš překvapilo), ale tak nemohl jsem se tomu ani divit, byl fakt, že prvního máje se setkání politických vězňů na Žofíně nezúčastnil žádný představitel ČSSD, ač byli straníci prý pozvaní. Na akci přišli všich zástupci stran Parlamentu krom komunistů (což chápu, ty tam snad ani nikdo nezval...) a socanů. Ještě vtipnější mi pak přišlo, že obě strany (KSČM a ČSSD) slavily první máj na prakticky stejném místě na Výstavišti, oběma stranám hrála dechovka... Hezky to tak ty strany tématicky slučuje... Ale dost politikaření.

Ve středu po dvouhodinovém přemlouvání Radkou jsem byl přesvědčen, že se vydám Na Rampu na koncert spacefunkové britské skupiny Kava Kava. Skupiny, jejíž frontman zpěvák Pat Fulgoni vypadá zjevem spíš na zpěváka rockové nebo spíš metalové kapely... Skupiny, která se u nás vyskytuje na miniturné a vystupovala (nebo bude vystupovat) krom Jablonce ještě v Šonově v Hospodě u Pitašů (!), v kulturáku V Dolní Branné u Vrchlabí (!) a turné zakončí v Rock Café spolu s punkovou (!) kapelou Česká disharmonie... Po takových info jsem skutečně tápal, zda má na takovou kapelu cenu jít... :-). Musím však zodpovědně říct, že to BYL funk, nebo spíš spacefunk (bůhví, co to znamená...). Takže jsem byl nakonec spokojen. Můžete mrknout na hrstku fotek, co jsem pořídil. Fotka do hlediště mezi nimi není, protože v hledišti bylo skutečně velmi málo posluchačů. Škoda. Ale tak na fakt, že funk tu nemá tradici, bych si už mohl sakra zvyknout ;-).

Ve škole jinak přituhuje. Mám před sebou kupu semestrálek, začínají zápočtové testy... Na multimedia například stříhám dnes již legendární osm let (!) staré video Sport v Jablonci, které jsem na gymnáziu natočil spolu s Pavlem a Veronikou Fratričovou. Úsměvných – nebo spíše velmi trapných :-D – 12 minut slávy se v těchto dnech snažím upravit do verze, která by se pak možná mohla objevit na YouTube, aby se nám mohli zasmát i jiní lidé než ti, co to viděli před osmi lety na gymplu :-).

Jinak ve stručnosti: trpím jarní deprivací, opaluju se s makrem, nadšeně sleduju Gynekologii 2, stále věřím funku a začal jsem již sekat trávník.

relevantní odkazy:

Fotky z koncertu Kava Kava | Článek o vymírajících komunistech | Gynekologie 2 | Komentáře k tomuto článku na starém blogu

0 Vašich komentářů:

Okomentovat