sobota 13. listopadu 2010

Podzim v Jazz Docku

Přesunem do Prahy jsem se připravil o možnost jít kdykoliv do lesa, jít si zaběhat na Černostudniční hřeben, žít v lůně přírody. Na druhou stranu mám teď takřka nekonečné kulturní možnosti, které jsem tak trochu záviděl všem, kteří studovali v Praze. Teď je čas si to vše vynahradit.

V severních Čechách o jazzklub nezakopnete. A pokud už přijelo určité jazzové uskupení, místní organizátoři ho umístili často do nevyhovujících kulturáků, čímž zprznili jeho atmosféru (Robert Balzar Trio s Danem Bártou v Eurocentru nebo Yvonne Sanchez tamtéž). Chápu, že jiná možnost nepřipadala v úvahu a tak jsme aspoň za tohle byli rádi...

V Praze v nadsázce píchnete prstem do mapy a jdete. Agharta, Reduta, U Malého Glenna, U Staré paní, Jazz Time, Jazz Dock... Vybírat můžete jednak dle lokace, dle zaměření, nebo podle stupně snobismu. Někdo upřednostní ultrakomorní atmosféru, někdo moderní prostředí, někdo tradiční historií osvědčené místo.

V poměru value for money je nejlepší volbou Jazz Dock, který se stává skoro mým třetím domovem. Bohatý kulturní program, dvě kapely za večer, příznivá cenová politika, nádherné moderní prostředí na Vltavě, super zvuk, profesionální usměvavá obsluha, benefity pro stálé hostům, využívání moderních komunikačních kanálů.

Oceňuji rozhodnutí a snahu přiblížit jazz mladší generaci a nabízet snížené vstupné studentům. Jazz Dock tím nejen získává pomyslnou nálepku student friendly prostředí, jednak může určitým způsobem vychovávat mladší generaci a konečně hýčká si svoje budoucí stálé hosty. Takový krok se jim jednou bohatě vrátí. (Vzhledem k faktu, že jsem před necelým rokem studentem byl, vstřícnost velmi oceňuji.) A vidět na koncertech jazzové hudby mladé lidi, studenty, to je radost! Skutečná radost.

A na co určitě zajít? Stoprocentně mohu doporučit blues/jazz v podání výborného Lukáše Martínka, jednoho z našich nejlepších mladých kytaristů - takový český Prince. Nebo další bluesové těleso: Marcel Flemr Band. Fender Telecaster rolls.

Z osvědčených bardů českého jazzu pochopitelně Roberta Balzara nebo Frantu Koppa. Pro akustičtější vocal jazz zase půvabnou Vlaďku Krčkovou. Zážitek je samozřejmě i Yvonne Sanchcez se skvělým bandem, u ní ovšem musí návštěvník sáhnout dál a hloub do kapes...

Co jsem si v Jazz Docku objednal v posledních měsících:

09. 08. - František Kop Quartet, Praha, Jazz Dock
16. 08. - Poetic Filharmony, Praha, Jazz Dock
23. 08. - Lukáš Martínek & Private Earthquake, Praha, Jazz Dock
24. 08. - Robert Balzar Trio, Praha, Jazz Dock
02. 09. - Vladimíra Krčková Quartet, Praha, Jazz Dock
12. 10. - Madfinger, Praha, Jazz Dock
15. 10. - Yvonne Sanchez, Praha, Jazz Dock
18. 10. - Marcel Flemr Band, Praha, Jazz Dock
04. 11. - Tomáš Hobzek Quartet, Praha, Jazz Dock
04. 11. - Lukáš Martínek & Private Earthquake, Praha, Jazz Dock
05. 11. - The Ruder, Praha, Jazz Dock
07. 11. - Lanugo, Praha, Jazz Dock

Tak někdy v Jazz Docku čau.

Jazz Dock | Facebook | Podívejte se do nejlepšího jazzového klubu v Česku

2 komentáře:

  1. Michale, jak se ti líbilo Lanugo : )?

    OdpovědětVymazat
  2. Měl bys zajít na Chrise Pottera a to nejen proto, že tam pochopitelně budu taky. Když už jazz, tak prosím doopravdickej :)

    OdpovědětVymazat