čtvrtek 19. dubna 2012

Epická tréma

Představte si, že se pravidelně díváte třeba na slavnej americkej film a do jedné z hlavních představitelek se zakoukáte tak, že si s každým dalším dílem přejete, aby jednou nastal den, kdy ji pozvete na drink a nakonec s ní zestárnete...

A teď si představte, že se roky sejdou s roky a nastane den, kdy se máte s dotyčnou setkat. Je to vůbec možné??? Situace, o které jste si nikdy nemysleli, že může nastat! Že je to tak nepravděpodobné, že je snad výhodnější hrát americké Keno každej večer v Longfellow's.

Čekáte na epickém místě na setkání s epickou bytostí. Pochopitelně tam jste dřív a máte epickou trému. Nejdřív podvědomně aktivujete stav: jsem cool, nesmrtelnej, nic mě nemůže rozházet... Za minutu po tom, co jste si to v duchu řekli, se vám klepnou kolena. Po kolenech začnou dlaně. Vysokej tlak, srdce bije jako o závod. Jste tak v prdeli, že už ani nevíte, jak dotyčná vlastně vypadá a každá, které kolem prochází, vám ji hned připomíná. Co když ji nepoznám? Co když je na ježka? Co když je místo blond red had?

Kolem dokola najednou chodí davy, tisíce lidí, které jste na epickém místě nikdy před tím neviděli. Oči vám těkají ze strany na stranu. Z jaké strany vlastně příjde? Co bude mít na sobě? Nevíte nic... Potřebujete nutně panáka. Hned je vám ale jasné, že byste ho ani v rukou neudrželi, jak se vám klepou a pokud udrželi, stoprocentně byste se jím polili.

Přijde vám, že na vás všichni zírají, a že všichni najednou vytáhnout foťák a začnou fotit, jak jste totálně mimo svůj vnitřní klid a stabilitu. Jako TGV, které se v třístovce na vyhýbce vykolejí a letí nekontrolovaně někam do polí a dramaticky se boří koly do řepky.

Tajně doufáte, že epická bytost to snad má podobně. Že vás taky nemusí poznat, že se zrovna taky polila odvahu-dodávajícím panákem :-). Nicméně daleko pravděpodobnější je, že sám omdlíte na místě, a že vás bude někdo resuscitovat.

A pak to přijde. Zvednete oči od mobilu a proti vám jde ona. A přesně tak, jak jste si to představovali. Naprosto stejně, jako by zrovna vyšla z poza kamery. A vy si jen brouknete: here we go a teď to hlavně epicky nepokazit...

2 komentáře: