pátek 12. července 2013

Shrňme si, v jaké zemi žijeme a jaké důsledky má výsledek přímé volby prezidenta

Pojďme si zevrubně shrnout, co se v naší zemi děje poslední měsíce a proč se stydím za všechny voliče Miloše Zemana!

V prezidentské volbě kandiduje mimojiné kariérní komunista Jan Fischer. Českým voličům to nevadí a záhy se stává dle předvolebních průzkumů favoritem první prezidentské přímé volby.

Z prvního kola však vypadne a vyhraje Karel Schwarzenberg a my si můžeme dělat názor na objektivitu volebních průzkumů, kde základní vstupní veličinou nejspíš bude to, kdo chce průzkum vypracovat a pak už jde jen o oslovování vhodných cílových skupin a správně interpretovat data, která z toho vylezou.

Jan Fischer přemýšlí, co dělat se všemi naučenými západními gesty a čeká se, koho svým voličům doporučí pro volbu do druhého kola. Fischer se po dobu kampaně ostře vymezoval proti Miloši Zemanovi, protože reprezentuje něco starého, a že je potřeba se dívat dopředu.

Jan Fischer po pár dnech od prohry v prvním kole vylézá z nory a překvapivě pro své voliče, pro podporovatele a členy svého volebního štábu vyjádří podporu Milošovi Zemanovi.

V druhém kole historicky první volby máme Zemana a Schwarzenberga. Zeman jako bývalý premiér socdem vlády a spolutvůrce toxické opoziční smlouvy. Jezevec z Vysočiny, který mně může být sympatický snad jen svou láskou ke stromům. Člověk s šovinistickými projevy, vulgárním vystupováním a urážením novinářů.

Oproti němu Schwarzenberg jako výrazný bojovník za demokracii, lidská práva a prototyp státníka aristokrata, který své schopnosti prokázal už jen tím, jak spravuje rozsáhlý zděděný majetek po předcích, obnovou památek a státník s velkým morálním renomé a kreditem v zahraničí, což by mohl být skvělý předpoklad pro reprezentanta naší země. Nikoliv však v České republice přátelé, ale to předbíhám...

Zeman v druhém kole ostře vytasí kordy a spustí na voliče nenávistnou kampaň proti Schwarzenbergovi. Přidá se první dáma Livie Klausová, která rasistickým přáním odsuzuje rakouský původ ženy Karla Schwarzenberga. Uráží i Klausovic synátor.

Bývalý člen STB (!) Vladimír Zavadil si kupuje rozsáhlou inzerci v českém bulváru, kde ostře podpásově napadá Schwarzenberga a dráždí protisudetskou notu a uveřejňuje v něm několik lží. Lež nelež, českého voliče a čtenáře pochybných periodik nutně ovlivňuje cokoliv... Volební tým Miloše Zeman s tím prý nemá nic společného. Schwarzenberg jako šlechtic se nenechává (!) strhnout na špinavou formu kampaně a zastává se své ženy.

Jiří Dienstbier junior jako jediný ze sociální demokracie (její nominant na prezidentský úřad) hrdinsky nevyjadřuje podporu Zemanovi do druhého kola narozdíl od zbytku své strany. Dostává tedy svých kritických slov na adresu Zemana, se kterými se proti němu ostře vymezoval před prvním kolem volby.

Zeman vyhrává historicky první přímou prezidentskou volbu. Na oslavách mu gratuluje a státní hymnu zpívá Daniel Hůlka, který mimochodem o pár měsíců později prohlásí, že nezná boháče, který přišel ke svému bohatství poctivě...

Zemam bojkotuje dosavadní zvyklost, kdy ministr zahraničních věcí nominuje kandidáty na obsazení velvyslanectví. Na velvyslanectví Slovenské republiky proti návrhu Schwarzenberga naopak navrhuje Livii Klausovou, která dle Schwarzenberga nemá dostatečné diplomatické zkušenosti. Jmenování velvyslanců se zablokuje.

Miloš Zeman vystavuje korunovační klenoty, které málem pozvrací, protože je po návštěve ruského velvyslanectví značně indisponován. Jeho mluvčí Hana Burianová to komentovala tím, že měl Miloš Zeman viroźu. Od té doby všichni obyvatelé naší země rovněž trpí touto velmi zákeřně nakažlivou virózou a nezaznamenal jsem od té doby, že by někdo byl snad opilý po požití alkoholických nápojů... Na všechny vždy dolehne viróza.

O dva měsíce později se Vratislav Mynář, kancléř vašeho prezidenta Zemana, vyjadřuje k viróze při vystavování korunovačních klenotů jako o nešťastném termínu. Tvrdí a dává ruku do ohně, že měl na velvyslanectví Miloš Zeman jen 2 centilitry vodky, jinak podle kancléře alkohol nepil. Ptám se tedy, co je toto za nápoj v ruce Miloše Zemana, když sklenička na vodku vypadá trochu jinak. Další lež z Hradu?

Těsně po povodních probíhá nejen na Úřadu vlády rozsáhlý zásah police ČR. Později vyplyne najevo, že šéfka úřadu premiéra Nečase Jana Nagyová dělala všerůzné neplechy. Česká média splétají několik kauz do jedné pro větší haló efekt. Jedna z nich je údajné uplácení bývalých poslanců státními posty. Další skandál na politické scéně. Několik aktérů dodnes sedí ve vazbě. A kdo ví, jestli si nepůjde sednou i Petr Nečas. Padá vláda Petra Nečase.

Miloš Zeman, čestný prezident, který prý stále sjednocuje rozdělenou českou společnost, neakceptuje návrh koalice, která po pádu vlády nabízí koncept v čele s Miroslavou Němcovou jako premiérkou. Koalice zaručuje většinu v parlamentu - 101 křesel.

Po sérii na oko jednání, aby se neřeklo, se Miloš Zeman rozhoduje, že pověří Jiřího Rusnoka sestavením vlády odborníků a jde tak proti ústavním zvyklostem. Rusnok oslovuje postupně možné kandidáty. Posledním jménem jako možným ministrem financí se začíná hovořit o Janu Fischerovi, který jako poslední z prezidentských kandidátů má problémy se splacením dluhů za volební kampaň, které se mu nedaří vyřešit celé měsíce, i když hned ze začátku v únoru chirurg Jan Pirk pronáší, že Jan Fischer dluhy postupně splatí. V březnu Pirkovi dokonce Fischer nezvedá telefon. Skandální.

Od prvních informací o Fischerovi jako možném ministrovi financí až po jeho pondělní jmenování, se mu na jeho transparentním účtě netransparentně objeví něco kolem 5 - 6 miliony korun. Jeho voliči z prezidentské volby možná nyní nepochybují, že to bude ten nejlepší ministr financí, který zbaví republiku státního dluhu stejně rychle, jako byl zbaven svého dluhu. A to ještě v době, kdy sháněl peníze na jeho umoření, začal rekonstrukci bytu. O rekonstrukcích bytů něco vím, je to náročné, přátelé...

Kdo dluh zázračně splatil? Právník Daniel Paľko poslal jeden míč. A to ještě v březnu tvrdil, že neuvažuje o pomoci Fischerovi dluh uhradit. Další něco málo přes míč posílá Ladislav Dráb, který potřebuje dokončit obří zakázku se státem a dva míče developer David Sivor. Podle experta na praní špinavých peněz je takové splacení dluhu ukázkou špinavé transakce.

Kdo je dál členem Rusnokovy (pardon: Zemanovy) vlády? 5 bývalých komunistů. Ministrem zahraničních věcí bude Jan Kohout, který s Livií Klausovou na post velvyslankyně Slovenska nemá problém. Jmenování Zemanových velvyslanců se odblokovává. To se pak nedivte, že si Jana Machalická z Lidových novin stěžuje na vládu vyhřezlých panděr a sádelnatých laloků.

Vítejte v České republice.

0 Vašich komentářů:

Okomentovat