pondělí 9. listopadu 2015

Opouštějte vaše komfortní zóny

Kolikrát jste udělali něco jinak než obvykle? Kolikrát jste podnikli něco zcela nového? Opuštění komfortní zóny člověka neuvěřitelně obohacuje a posouvá vpřed

Pracujete roky ve stejné firmě? Bojíte se změnit pracoviště? Pak se bojíte opustit vaší komfortní zónu; místo, na které jste zvyklí, kde znáte ostatní kolegy, máte zažité procesy. Kde víte, co čekat. V takovém prostředí na druhou stranu stagnujete, protože mozek pracuje v režimu, které dobře zná. Nemusí se tak vyvíjet kupředu.

2015 je pro mě například plný opouštění komfortních zón.

Po dvou letech jsem změnil zaměstnaní. Taková změna je vždy velkým krokem do neznáma. Zásadní krok mimo komfortní zónu. Prakticky začínáte zcela znova, ač přicházíte s určitými předchozími zkušenostmi. Noví kolegové, nový styl práce, nové prostředí. V MSD těch výletů mimo komfortní zónu zažívám spousta. Na denní bázi a je to super, vidím, jak mě to posouvá dál.

Začal jsem letos poprvé bydlet s přítelkyní. Před tím jsem to nikdy neudělal. Žil jsem v komfortní zóně samobydlení. Zásadní krok mimo komfortní zónu.

Byl jsem letos tři týdny s tátou ma dovolené na západním pobřeží Spojených států (loni jsem tam byl s Terkou). Kdy jste naposledy byli s vašimi rodiči na tak dlouhé dovolené? Zásadní krok mimo komfortní zónu. Něco, na co již nejste zvyklí. I to vás dokáže určitým způsobem obohatit či posunout. A dovolená to byla naprosto super.

Od Terky jsem dostal k narozeninám několikahodinnový kurz o vaření masa. Já, který jsem zatím komfortní v přípravě černého čaje a vajec na tvrdo... Další krok mimo komfortní zónu. A už pomalu začínám vařit sám.

No a začal jsem běhat i před prací ráno. Tohle rovněž doporučuju. Chce to se vyhecovat a překonat, ale jde to a zaručuju, že vám ranní běhání zcela změní váš den.

Vyžadujte ale i od svého okolí opouštění komfortních zón, učení se, vyvíjení se a posun dopředu. Život bude pestřejší.

0 Vašich komentářů:

Okomentovat