pondělí 6. dubna 2020

Chůze a výlety jsou boží!

Proč mě baví chození čím dál tím víc? Proč se stává mým nejoblíbenějším pobybem a sportem?

Poslední dobou se moje sportovní aktivita smrskla vlastně jen na chůzi. S během jsem před zimou přestal (teď zase nejspíš začnu...), ale chůze je to, co dělám pořád. A čím dál tím víc mě to baví.

Už od mládí nás k tomu vedli rodiče. Každý víkend jsme šli na pěší výlet. Buď po rodných Jizerkách, nebo jsme nasedli na vlak třeba do Českého ráje. Krásný vzpomínky: vůně vlaku, namazaná svačina, vůně lesa, borovicovejch lesů, pískovcové skály, či kleč v Krkonoších a krásné výhledy. Během puberty (kterou jsem neměl) jsem se přeorientoval na horské kolo a s kamarádem Pavlem jsme najezdili o prázdninách stovky kilometrů. Na VŠ jsem postupně přestal mít na kolo čas a začal jsem běhat. Běh jsem zachoval i v Praze, kam jsem se před 10ti lety přestěhoval za prací.

Teď chodím pořád. Opět jsem se zamiloval do výletů: vlakem někam, tam okruh, svačina, pivko, výhledy, les.

Není to ale jen o výletech o víkendech. Začal jsem alespoň část cesty do a z práce chodit pěšky a vynechávám částečně MHD. Vystoupím například dřív a dojdu zbytek domů do kopce do Chuchle. Nebo do MHD nastoupím později cestou do práce.

Krom toho, že jsem na vzduchu a hejbu se, mě v tom motivujou i aplikace: swarmapp a activity na iOS. Ano, přiznávám, miluji sbírání awards odznaků (kdo by ne...), stejně jako sbírání starostování na swarm appce (Foursquare). Někdo sbírá kešky, já místa, kde jsem ještě nebyl (mám přes 35 000 check-inů, 7268 navštívených míst celosvětově, 189 mayorshipů...). Na těch častých jsem starostou, ale baví mě chodit jinými cestami, či známou cestou ale obraceným směrem, abych viděl víc míst nebo stejná z jiného pohledu.

Activity appka mě zase motivuje, abych se hejbal, co nejvíc a ideálně každý den. Každej měsíc je jiná challenge, někdy zdvojnásobovat denní aktivitu, někdy ujít x km za celý měsíc, nebo spálit x kalorií. Baví mě to, hejbu se a jsem na vzduchu. S tímto sportem nejsem závislej naprost na ničem. Za březen jsem nachodil 296 km, průměrně 9,5 denně.

Fakta:
 • Chůze je nejpřirozenější lidský pohyb. A taky nejzdravější.
 • Nejste závislý na ničem
 • Nepotřebujete žádné vybavení, či sportovní náčiní, chodit můžete začít okamžitě
 • Poznáváte svoje okolí
Tipy a triky:
 • Poslední dobou chodím ven na procházku hned ráno jakmile docvičím, dám 5ti, sedmi nebo 10ti km kolečko, studenou sprchu a pak pracuju - není lepšího startu do dne
Zkus to tak. A choď víc o lesa.

3 komentáře:

 1. Best place to get romance bollywood songs lyrics in hindi here. Get all types of lyrics here at one place for free. Looking for hindi songs lyrics? You're at the right place. Visit the best hindi song lyrics website to get free hindi bollywood songs lyrics. indian sex stories

  OdpovědětVymazat
 2. Wish your best friend anniversary with the best and unique gifts. Shop for unique gifts for anniversary, gifts for birthday, gifts for new moms etc. christmas gifts for parents

  OdpovědětVymazat
 3. Know whats going on Twitter xget latest updates about india, know viral news all at one place. upcoming web series

  OdpovědětVymazat