Cvičně jsem googlil svoje jméno, abych zjistil, jak jsem na tom s pozicemi blogu a tak že... Desátý výsledek mě velmi překvapil: "Michal Hanisch z Klatov (3720 gramů, 50 cm) se narodil v klatovské..."
Ano, možná, je to skutečně asi třetí Michal Hanisch v ČR, o kterém reálně něco vím. Kromě mě, jednoho fotbalisty okresního přeboru a teď teda novorozence z Klatovska, nevím o žádném jiném. V sousedním Německu pochopitelně Michalů Hanischů najdeme mnoho. Například jednoho význameného profesora či spisovatele atp.
Nicméně, narození Michala Hanische v Klatovech mě skutečně překvapilo. A potěšilo samozřejmě. Na kdejsme.cz jsem zkontroloval, jak se má naše příjmení na mapě České republiky a ejhle, ono to vlastně pořád sedí... V eklhaft Tanvaldě, kam z nějakého mně nepochopitelného důvodu spadá nádherná Smržovka (Tanvald je totiž obec s rozšířenou působní, tak proto) jsou dva Hanischové - já a můj táta. V Jablonci nad Nisou jeden - děda. V Liberci jich je 8, v Ústí 12 a tak dále. Ti už jsou ale mimo naši rodinu (nejspíš). Michalů Hanischů v ČR je pak jako šafránu, aspoň podle Googlu.
Poznámka pod čarou: z naší rodiny jsem už poslední Hanisch, nositel jména, takže pokud nebudu mít děti (a nejlépe syna), tak Hanischové v naší rodině končej :-). Ende, Schluss, koniec. Přistupuju k této informaci s respektem a beru to jako jeden ze svých dlouhodobých úkolů, který bych měl brát zodpovědně a nepodcenit ho.
Tohle je jinak mladej Michal Hanisch z Klatov. Hodně zdraví a štěstí jemu i rodičům.
pátek 27. července 2012
úterý 24. července 2012
Colours of Ostrava
Poprvé jsem byl na Colours. Poprvé na tak velkém festivalu. I Sázava, kde jsem byl před třemi lety, byl, co do počtu lidí, slabší odvar
Těšil jsem se na Alanis, Björk (která nakonec absentovala), ale především a hlavně na úžasnou Janelle Monáe. Tady mé dojmy se zpožděním telegraficky formou pozitiv a negativ.
Negativa:
Pozitiva:
Koncerty, které jsem viděl (seřazeno sestupně od top koncetu):
Těšil jsem se na Alanis, Björk (která nakonec absentovala), ale především a hlavně na úžasnou Janelle Monáe. Tady mé dojmy se zpožděním telegraficky formou pozitiv a negativ.
Negativa:
- Podklad - hrubý štěrk byl peklo pro nohy, ač každý chápal, proč tam je. Blbě se po tom chodilo, stálo, o nějakém tanci nemluvě...
- Počasí - mohlo prostě být lepší. Velkou většinu času festivalu propršelo.
- Zvednuté ceny v rámci Colours - v jedné hospodě měli menu s Colours vizuálem. Lze se úspěšně domnívat, že i ceny byly barevnější než obvykle... Vstup na Vysokou pec v areálu byl o 70 korun dražší než normálně - dle vstupenky.
- Zvuk Alanis Morisette - největší hudební průser festivalu.
- Ostravar - není to špatné pivo, ale nějak jsem si na něj nezvykl
Pozitiva:
- Program - to, proč jsem hlavně na Colours jel.
- Exteriéry Dolní oblasti Vítkovic - Industry rez krásně kontratrovala s barevným festivalem
- Vystoupení Janelle Monáe - skutečný vrchol festivalu, naprosto bezchybný profesionální výkon
- Zálohované kelímky na nápoje - hezký ekonomicko-ekologický přístup
- Pětiterné a šestiterné rumy
Koncerty, které jsem viděl (seřazeno sestupně od top koncetu):
- Janelle Monáe
- Parov Stelar Band
- Hi-fi
- Iva Bittová
- Kronos Quartet
- Buty
- Illustratosphere
- Bratři Ebenové
- Mňága a Žďorp
- Midi Lidi
- Katzenjammer
- Bobby McFerrin
- Lenka Dusilova a Baromantika
- Alanis Morisette
- Michal Prokop
- Antony and the Johnsons
Tagy:
2012,
buty,
colours of ostrava,
hudba,
illustratosphere
čtvrtek 19. července 2012
Audi vs. ostatní automobilky v reklamách
středa 18. července 2012
Adoptovali jsme levharta obláčkového
Moje láska ke kočkovitým šelmám myslím nikoho nepřekvapí... Na Smržovce máme Simbu, u babičky je Šnurka, v zoologických zahradách trávím nejvíc času taky u koček... Pohled na ně mě dokonale uklidňuje a naplňuje štěstím
Proto jsem neváhal ani sekundu, když Terka (a ta má zase Sáru) přišla s nápadem stát se adoptivními rodiči levharta obláčkového z pražské zoo, který patří mezi ohrožené druhy, a který ve volné přírodě žije především ve východní Asii (Nepál, Indie, Malajsie, Indonesie...). Levhart obláčkový je nejmenší z podčeledi velkých koček.
Už se moc těšíme, až se něj půjdeme podívat. Snad se nám přijde ukázat a nebude trucovat :-).

Pražská zoo | Simon's Cat | Fotky z letošní návštěvy zoo
Proto jsem neváhal ani sekundu, když Terka (a ta má zase Sáru) přišla s nápadem stát se adoptivními rodiči levharta obláčkového z pražské zoo, který patří mezi ohrožené druhy, a který ve volné přírodě žije především ve východní Asii (Nepál, Indie, Malajsie, Indonesie...). Levhart obláčkový je nejmenší z podčeledi velkých koček.
Už se moc těšíme, až se něj půjdeme podívat. Snad se nám přijde ukázat a nebude trucovat :-).
Pražská zoo | Simon's Cat | Fotky z letošní návštěvy zoo
pondělí 16. července 2012
RegioJet rulez!!!
Do Ostravy na Colours jsem vyrazil spolu s DJ Viktorem Mašátem s Radimem Jančurou a jeho RegioJetem. Naštěstí nikde nestavěli žádný most přes trať a my dorazili v pohodě. A ten servis! Voilà!!!
Studený a teplý nápoj zdarma. Noviny a časopisy zdarma. Prakticky všude elektrická přípojka. Čisté toalety, kytička u umyvadla. Brandované koberce.
Pak jsem otevřel jídelní lístek na straně 21 - Bernard 12° 0,5l za 20 CZK (!), Svijany 13° 0,5l za 20 CZK (!!!). Lahváčové verze. Tss, tss. Cink cink. Nechybělo moc a dorazil jsem do Ostravy jako carskej důstojník...
Výběr ze dvou sushi menu á 80 CZK, řízečky z farmářského kuřete s tyrolským b salátem 80 CZK (výborné, ale Ifče Fabešovic by to pochopitelně nechutnalo). Kdo jel někdy Pendolinem, zná tamní ceny jídla a pití zde, takže ví svý, svý ví...
V Pardubicích jsme si uvědomili, že vlastně nikdo ani nekontroloval lístek. Nemusel. Systém místenek vlastně tuto povinnost zcela eliminuje. V každém voze jeden steward/-ka (škoda, my měli stewarda).
Jediná naše výtka směřuje k wi-fi, která má být sice od 1.7. rychlejší a stabilnější, což ale naprosto nesedělo... Wi-fi se prakticky vůbec nedala používat, často ani ve stanicích.
Měl jsem radost. A nejen já. Tohle je cestováni vlakem, na který by i v bájném Švýcarsku mohli být pyšní. Ještě pořešit ty internety a hurá. Jisté je, že příště budu na podobnou trasu opět volit RegioJet.
pondělí 9. července 2012
I amsterdam
Bodově pár poznatků z letošní čtvrté dovolené. Z Amsterdamu
Krásný prodloužený víkend. Opět jsem vyrazil sám a zjistil jsem, že mi to tak nějak vyhovuje. Člověk si může dělat skutečně to, co chce...
Krásný prodloužený víkend. Opět jsem vyrazil sám a zjistil jsem, že mi to tak nějak vyhovuje. Člověk si může dělat skutečně to, co chce...
- Obyvatelé Amsterdamu jsou skutečně skvělí cyklisté. V tak hustém i cyklistickém provozu jezdí velmi rychle a obratně; neviděl jsem jedinou kolizi. Jen pro chodce je to občas trochu nervák.
- Ani jeden cyklista neměl přilbu. Většinou ani motorkáři.
- Pokud budete volit boat trip, doporučuju společnost Canal Bus. Tři trasy, na kterých se vyplatí 24 hodinová jízdenka a navíc mají lodě s odsouvací střechou, což ne všichni ostatní dopravci mají a což oceníte hlavně pokud chcete fotit. A jasně že chcete :-).
- Marihuana je cítit naprosto kdekoliv v naprosto kteroukoliv denní i noční hodinu.
- I místní meteorologové by měli vracet diplomy...
- Stavte se v CZ SK Bar (mimochodem jsem tam starosta na 4sq) na český a slovenský píva, dýchne na vás domov, pokud to teda potřebujete...
- Zaanse Schanse s větrnejma mlejnama je pohádka. Nutnost vidět.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
